O nás

Náš Klub vojenských výsadkových veteránů plk. Vladimíra Maděry je pokračovatelem Klubu výsadkových veteránů Zlín. plk. Vladimír Maděra byl naším členem, později pak čestným členem. Byl anglickým válečným parašutistou, byl u zrodu výsadkového vojska a konstruktérem padáku VJ-1. Po jeho smrti jsme požádali jeho manželku o souhlas a přejmenovali náš klub na Klub vojenských výsadkových veteránů plk. Vladimíra Maděry Zlín. Naším předsedou je mjr .v.v. Krause Josef, ZVS si odsloužil u 65. výsadkového praporu, později jako voják z povolání u dopravního výsadkového leteckého pluku v Mošnově, jako výkonný letec.

Cíl naší činnosti spočívá z upevňování vzájemného kamarádství, přátelství a spolupráci s ostatními kluby výsadkových veteránů v České republice, kluby vojenských výsadkárou  Slovenské republiky, Svazem bojovníků za svobodu a Svazem letců České republiky. Uctívání odkazu výsadkářů bojujících a padlých ve II. Světové válce, spolupráci s místními orgány měst a obcí  při pietních aktech při výročí osvobození, zrodu republiky, narození a úmrtí TG Masaryka, Edvarda Beneše a jiných akcí.

Naší uniformou je tmavě modré sako, šedé kalhoty a červený baret. Máme nový klubový prapor, na jedné  straně s vojenským odznakem, v rozích anglické padáčky a lipové ratolesti a žlutým písmem název klubu na modrém poli. Na druhé straně znak našich parašutistů z anglie, nápis ACTA NON VERBA a lipové ratolesti na žlutém poli. Dokola jsou červeno modro bílé trojúhelníčky a třásně. Pořádáme taky různé sportovní a společenské akce, např. oslavy MDŽ, bowling a jiné.